دسته: اخبار

دبیر دومین جشنواره هنرهای تجسمی کودک و نوجوان منصوب شد
دبیر دومین جشنواره هنرهای تجسمی کودک و نوجوان منصوب شد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران و به   نقل از روابط عمومی مرکز هنرهای تجسمی، اصغر امیرنیا؛ سرپرست مرکز هنرهای تجسمی در حکمی جلیل جوکار را به عنوان دبیر دومین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی کودک و نوجوان منصوب کرد.

در حکم سرپرست دفتر امور هنرهای تجسمی خطاب به جوکار آمده است: «نظر به تعهد و توانمندی جنابعالی و با عنایت به پیشنهاد دکتر محمود شالویی؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان به عنوان دبیر دومین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی کودک و نوجوان منصوب می‌شوید.

دومین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی کودک و نوجوان در رشته‌های نقاشی و خوشنویسی و در سه گروه سنی 6 تا 8 سال ، 9 تا 11 سال و 12 تا 14 سال شهریور ماه امسال در اصفهان برگزار می‌شود.

این جشنواره در رشته نقاشی با موضوع‌های «طبیعت بی جان ایرانی» ، «پنجره اتاق من» ، «شهر رویایی من»، «پروانه‌ها و گل‌ها» ، «سیمرغ» ، «مترسک»، «کشتی نوح» ، «ابراهیم در آتش»، «حضرت سلیمان و هدهد»، «حضرت یونس در شکم ماهی» و در رشته خوشنویسی با موضوع «آزاد» برگزار می‌شود که در رشته خوشنویسی برای گروه‌های سنی 6 تا 8 و 9 تا 11 سال خط تحریری و برای گروه سنی 12 تا 14 سال خط درشت در نظر گرفته شده است.

معرفی برترین های جشنواره بین المللی فیلمهای نوجوانان
معرفی برترین های جشنواره بین المللی فیلمهای نوجوانان

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش خبرنگار مهر، آیین اختتامیه نخستین المپیاد فیلمسازی و بیست و نهمین جشنواره فیلم‌های نوجوانان در همدان، پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین برگزار شد.

در این مراسم علیرضا شجاع نوری دبیر جشنواره، علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، شهرام کرمی دبیر جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، محمدناصر نیکبخت استاندار همدان، محمدابراهیم الهی تبار معاون سیاسی استاندار همدان، ریحان سروش مقدم مدیرکل میراث فرهنگی همدان، امیر خجسته نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی و هنرمندانی از جمله حمید جبلی، مرضیه برومند، کامبوزیا پرتویی، وحید نیکخواه آزاد، رضا فیاضی، وحید نیکخواه آزاد و مصطفی رحماندوست‌ حضور داشتند.

مراسم با نواختن سرود ملی جمهوری اسلامی آغاز شد و در ادامه قاری نوجوان آیاتی چند از کلام الله مجید را قرائت کرد و حین تلاوت قرآن، تصویر محسن حاجی حسنی، شهید فاجعه منا به روی پرده رفت.

احسان کرمی اجرای این برنامه را برعهده داشت و در ابتدای کلام از تاریخ و فرهنگ شهر همدان سخن به میان آورد و استاندار همدان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، دبیر جشنواره و مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی از جمله سخنرانان این مراسم بودند.

در ادامه مراسم، پروانه زرین بخش بهترین فیلم هیئت داوران نوجوانان همدان به فیلم «دریا و ماهی پرنده» به کارگردانی «امیر پورکیان» تعلق گرفت که به دلیل عدم حضور تهیه کننده فیلم، مهرداد غفارزاده، کارگردان فیلم جایزه را دریافت کرد.

همچنین برندگان بخش المپیاد فیلمسازی در دو بخش اعطای گواهی افتخار بهترین فیلم المپیاد جوانان ایران و گواهی افتخار هیئت داوران المپیاد فیلمسازی اعلام شدند که جوایز این بخش توسط علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، حمید جبلی، امیرشهاب رضویان، رابعه مدنی، داریوش غریب زاده و نبما عباس پور اهدا شد.

در این بخش گواهی افتخار بهترین فیلم های المپیاد جوانان ایران به «رضا سلیمانی» برای فیلم «نقاشی ها حرف میزنن» از استان لرستان، «پریزاد احمدی» برای فیلم «مترسک» از استان آذربایجان غربی، «امیرحسین موسوی» برای فیلم «قاب خالی» از استان اردبیل، «زهرا حیدری» برای فیلم «انسان که می خواهد» از استان هرمزگان و اسمر حسنی برای فیلم «عکس» از استان زنجان تعلق گرفت.

همچنین گواهی افتخار هیئت داوران المپیاد فیلمسازی به مصطفی حامی خواه برای فیلم «سیاه سفید» از استان همدان، شقایق ورشوچی برای فیلم «زندگی من» از استان همدان، پردیس پاکزاد برای فیلم سینمایی «که بود» از استان کهگیلویه و بویر احمد، مصطفی عشرتی برای فیلم «همین جوری خوبه» از استان گلستان، آناهیتا یزدان شناس برای فیلم «قفسها را من می خرم» از استان بوشهر، حسین زینعلی برای فیلم «هشدار» از استان کرمان، فریما سیفی برای فیلم «سایه روشن» از استان کرمانشاه و حمیدرضا مجتهدی زاده و محمدحامد اسدی برای فیلم «من هم می میرم …اما» از استان خراسان رضوی اهدا شد و  گواهی افتخار جایزه ویژه دبیر به خاطر توجه به حادثه منا به فیلم «به دنبال زندگی» از دنیا کرم زاده تعلق گرفت.

همچنین در بخش المپیاد جوانان بین الملل گواهی افتخار بهترین فیلم های المپیاد جوانان بین الملل به ریحانه حسن پور برای فیلم «سلفی» از استان کهگیلویه و بویر احمد، صاحبه خدمتگزار و فاطمه خدمتگذار برای فیلم «آدم های سر به زیر» از استان گیلان، کیانوش غلامی برای فیلم «حس» از استان کرمان، فاطمه حسینی فر برای فیلم «دیر» از استان قم و کسری هدایت برای فیلم «کنتور» از استان مرکزی داده شد.

لازم به ذکر است برای اهدای جایزه های بخش سیفژ هیئت داوران این بخش سلون نایدو، پراودا کرووا و ابراهیم فروزش به روی سن آمدند و جایزه  داوران سیفژ به فیلم گمیچی از مجید اسماعیلی پارسا از ایران تعلق گرفت و در ادامه برندگان در بخش مسابقه سینمای بین الملل اعلام شدند.

پروانه زرین بهترین اثر کوتاه یا نیمه بلند به داستان خرس «گابریل اوسوریو» از شیلی، پروانه زرین بهترین اثر بلند به فیلم «پسر و جهان» اثر تیتا تسلر و فرناندا کاروالو از برزیل، پروانه زرین جایزه بهترین فیلم کوتاه یا نیمه بلند بین الملل به «آب یخ» اثر جلال ساعدپناه از ایران، پروانه زرین جایزه بهترین فیلمنامه بخش بین الملل به «بهت قول می دم» اثر الکساندر کارپیلوسکی و الکسی بروداکف از روسیه، پروانه زرین جایزه بهترین کارگردان بخش بین الملل به «گمیچی» اثر مجید اسماعیلی پارسا از ایران، پروانه زرین جایزه ویژه هیئت داوران بخش بین الملل به «همبرگر» اثر کوتو تاکیاشویلی از گرجستان و پروانه زرین جایزه بهترین فیلم بخش بین الملل به «گمیچی» اثر جواد قلی زاده از ایران تعلق گرفت.

اسامی برندگان بخش آثار پویانمایی کوتاه و نیمه بلند نیز که البته برای اهدای جایزه های این بخش حمید جبلی، کامبوزیا پرتوی، علیرضا شجاع نوری، مجتبی راعی، محمد رضا کریمی صارمی، محسن چینی فروشان و امیر خجسته نماینده مردم همدان و فامین در مجلس شورای اسلامی به همراه علی تعالی فرماندار همدان بروی سن آمدند، به شرح زیر اعلام شد.

گواهی افتخار بهترین کارگردانی اثرکوتاه و نیمه بلند پویانمایی به «زندگی مورچه ها» از مهرداد شیخان و «سه تار» از شیوا حسین پور تعلق گرفت و پروانه زرین بهترین فیلمنامه اثرکوتاه و نیمه بلند پویانمایی به «صفحه خالی» از سیاوش خدایی، پروانه زرین بهترین کارگردانی اثرکوتاه و نیمه بلند پویانمایی به «دخترک آت آشغال» از محمد زارع و شلاله خیری، پروانه زرین بهترین  اثر کوتاه و نیمه بلند پویانمایی به «صفحه خالی» از جعفر خدایی و مرکز گسترش مستند و سینمای تجربی، پروانه زرین بهترین فیلمنامه آثار کوتاه و نیمه بلند زنده به «آب یخ» از جلال ساعد پناه و پروانه زرین بهترین کارگردانی آثار کوتاه و نیمه بلند زنده به «کشتار گاه» از بهزاد آزادی اهدا شد.

در ادامه اسامی برندگان بخش مسابقه سینمای ایران با روی سن رفتن وحید نیکخواه آزاد، مجتبی راعی، علیرضا شجاع نوری، مصطفی رحماندوست، محسن چینی فروشان، رمضانعلی حیدری خلیلی معاون اجرایی قائم مقام امور اجرایی سازمان سینمایی کشور و سیدمحمدمهدی طباطبایی نژاد مدیر مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی اعلام شد و پروانه زرین بهترین دستاورد فنی و هنری به «پینوکیو» به عاموسردار و رئیسعلی جواد رمضانی، پروانه سیمین بهترین بازیگر زن به نسرین مرادی برای بازی در فیلم «سویوقپروانه»، سیمین بهترین بازیگر نوجوان به مجید دریس برای بازی در فیلم «گمیچی» تعلق گرفت و پروانه زرین جایزه ویژه داوران از آن «سویوق سرما» اثر بهرام و بهمن حاج ابول لو شد.

در پایان نیز اسامی برندگان بخش مسابقه سینمای ایران اعلام شد و پروانه زرین بهترین فیلمنامه به پینوکیو، عاموسردار و رئیسعلی سید رضا صافی و مریم رنجبر و پروانه زرین بهترین کارگردانی به سویوق سرما بهرام و بهمن حاج ابول لو اهدا شد.

کالایی در سبد خرید شما موجود نیست